Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 15.07.2024, 10:18

ООПМПК

Меню сайту
Категорії розділу
Cтатті [19]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Cтатті

Як можна запідозрити, що дитина почала приймати наркотики?

Основною помилкою батьків, яких турбує ця проблема, є неадекватне з'ясування питання про те, чи приймає їх дитина наркотичні засоби. Потрібно пам'ятати про презумпції невинності і про гідність підлітка, а не проектувати свої батьківські страхи на нього, а у страху, як кажуть, очі великі.

Перш за все, хочемо Вас попередити, що всі Ваші підозри по відношенню сина або доньки повинні виказуватись Вами тактично та розумно. Ви повинні все зважити, обговорити всією родиною і тільки у випадку, якщо не якийсь один, а практично всі ознаки зміненої поведінки з’явились у характері Вашої дитини, Ви можете висловити в слух свої підозри підлітку.

 Які ж ці ознаки?
 
 Він (вона) почав часто зникати з дому. Причому, ці зникнення або просто нічим не мотивуються, або мотивуються за допомогою беззмістовних відмовок. Ваша спроба пояснити, що ви хвилюєтесь і розпитати про те, де ж все-таки знаходився ваша дитина, викликає злість і спалах роздратування. 
 Він (вона) почав дуже часто брехати. Причому, ця брехня стала своєрідною. Молодий чоловік бреше з будь-якого приводу, не тільки з приводу своєї відсутності вдома, але й з приводу справ на роботі, в школі, інституті і т.д. Причому, бреше він якось ліниво. Версії обманів або абсолютно примітивні та образні, або навпаки, занадто вітіюваті та незрозумілі. Ваша дитина перестала витрачати зусилля на те, щоб брехня була схожа на правду.
 За достатньо короткий проміжок часу у вашого сина (доньки) практично повністю змінилося коло друзів. Якщо ви здивовано питаєте: «Куди зник твій друг Петя, з яким ви раніше були не розлий водою?», ваша дитина відмахується і зсилається на свою і Петькіну зайнятість. Нових друзів, які з’явилися у вашого сина, ви або не бачите взагалі, або вони не приходять в гості, а «забігають на секундочку» про щось тихо пошепотітися у дверей. З’явилось дуже велика кількість «таємничих» дзвінків а переговорів по телефону. Причому, ваша дитина практично не намагається пояснити хто це дзвонив, а в тексті телефонних переговорів можуть попадатись сленгові слівці, які ви можете знайти в словарі наркотичного арго. 
 Вашого сина (доньку) припинили хвилювати сімейні проблеми. Коли ви розповідаєте, наприклад, про хворобу або неприємності когось з близьких, він тільки робить вигляд, що слухає. Насправді думає про щось зовсім стороннє. Він змінився, став по відношенню вас більш холодним, недовірливим. «чужим».
 Він взагалі змінився. В основному в сторону нічим не мотивованої роздратованості, спалахів крику та істерик. Ви стали помічати, що у нього не очікувано та різко змінюється настрій. Дві хвилини тому був веселий і життєрадісний, дуже коротко поговорив з кимось по телефону – до вечора впав в похмуре роз положення духу, розмовляє лише короткими словами і вкрай роздратовано.
 Він (вона) загубив свої попередні інтереси. Він (вона) не читає книжок, майже не дивляться кіно. Ви все частіше почали помічати, що він просто сидить з підручником, насправді навіть не намагаючись робити уроки і готуватись до іспитів. 
 У нього змінився режим сну. Він може спати, не прокидаючись, цілими днями а інколи ви чуєте як він майже всю ніч ходить по своїй кімнаті та спікається об предмети.
 У вас в домі почали зникати гроші або речі. Ці неприємні події можуть спочатку відбуватись дуже рідко. Однак, хоча б рідкі спроби «непомітно» щось вкрасти зустрічаються майже у всіх сім’ях наших пацієнтів.
 Вам все частіше здається, що він (вона) повертається додому з прогулянки у стані оп’яніння. Координація рухів злегка порушена, погляд відсутності, молодий чоловік взагалі намагається сховати погляд і швидко втікти у свою кімнату.
 Ще раз хочемо звернути вашу увагу на те, що окремі, описані вище ознаки можуть бути симптомами різноманітних психологічних труднощів підліткового та юнацького віку. В деякий випадках так можуть починатись захворювання психіки. Ви можете всерйоз починати думати про наркотики тільки якщо ви твердо впевнені, що у вашої дитини є ознаки, мінімум восьми з дев’яти, описаних вище змін поведінки.  


( З книги А. Даніліна та І. Даніліна «Як врятувати дітей від наркотиків» )
Категорія: Cтатті | Додав: pmpk (17.11.2009)
Переглядів: 1128 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024